ExBox- zbrojenie odginane

 

Opis produktu

Zbrojenie odginane ExBox to system zbrojenia odginanego używany w celu zapewnienia ciągłości zbrojenia elementów betonowanych w różnych fazach budowy. Typowy element ExBox składa się z profilu z ocynkowanej blachy stalowej, w którym osadzone są żebrowane pręty zbrojeniowe. Pręty zbrojeniowe po jednej stronie profilu są do niego przygięte i osłonięte taśmą z tworzywa sztucznego. 

 

Zastosowanie

Zbrojenie odginanie ExBox stosujemy w miejscach połączenia konstrukcji żelbetowej pod różnym kątem tj. ścian ze stropem, ścian ze spocznikiem, ścian ze ścianami itp.

 

Właściwości i zalety

 

Montaż

1. Przybijamy szynę BWA do deskowania.

 

Zbrojenie odginane ExBox - montaż - krok 1

 

2. Po rozdeskowaniu zabetonowanej ściany zrywamy blachę osłonową.

 

Zbrojenie odginane ExBox - montaż - krok 2

 

3. Odginamy pręty za pomocą rurki do odginania lub nasadki z zaczepem w celu uciąglenia zbrojenia ze zbrojeniem dobetonowywanego elementu.

 

Zbrojenie odginane ExBox - montaż - krok 3

 

 

Informacje techniczne

Pręty stosowane przy wykonywaniu zestawów elementów ExBox do uciąglenia zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych powinny być wykonane ze stali B500B, B500SP bądź z innej stali o nie niższych parametrach wytrzymałościowych. Ze względu na fakt, ze pręty zbrojeniowe są doginane do płaszczyzny skrzynki, a następnie odginane, należy do wszelkich obliczeń przyjmować wytrzymałości charakterystyczne i obliczeniowe tych prętów pomniejszone współczynnikiem 0,8.

 

Dokumenty odniesienia

 

ExBox - typ standardowy ExBox - typ standardowy
Zestawy elementów ExBox do uciąglenia zbrojenia przeznaczone są do łączenia żelbetowych konstrukcji...
zobacz
ExBox - typ niestandardowy ExBox - typ niestandardowy
Zbrojenie odginane dla niestandardowych rozwiązań...
zobacz

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zadzwoń (+48) 22 431 67 89